Sıkça Sorulan Sorular

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

OzbrandaTekstil.com Mesafeli Ticari Satış Sözleşmesi

1. TARAFLAR

1.1. (SATICI) ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA:

Ünvanı: ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA KUMAŞLARI PAZ SAN TİC LTD ŞTİ.

Adres: Molla Hüsrev mah revani çelebi sok no:11/d- Unkapanı- İstanbul / Türkiye

Şube: Altınşehir Mah Alemdağ Natoyolu cad Sazlı Sok No:6/A – Ümraniye – İstanbul/Türkiye

Telefon: +90 216 540 44 07

Faks: +90 216 540 44 06

 

1.2. ALICI:

Adı soyadı: {%name%} {%lastname%}

Firma Ünvanı: {%firmaUnvani%}

Adresi: {%address2%} - {%semt2%}/{%sehir2%}

 

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU VE KAPSAMI

2.1. İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’NIN Öz Çadır Tente Branda’a ait www.ozbrandatekstil.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün/ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

2.2. İşbu sözleşme hükümleri, ticari alım satımlarda geçerli olan Türk Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu ve burada sayılmayan genel hükümlere tabi olup, tüketicinin korunması hakkındaki kanun taraflar tacir ve esnaf olduklarından, Tüketici Kanunu ve ilgili yönetmelikleri uygulanmaz.

 

3. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/ÜRÜNLER

3.1. Ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi, vergiler dâhil satış bedeli aşağıda belirtildiği gibidir.

3.2. ÜRÜN BİLGİLERİ :

 

Sepet detayları

:

{%SEPET_BILGILERI%}

Sipariş Numarası

:

{%randStr%}

Sipariş Tarihi

:

{%siparistarih%}

 

4. TESLİM YERİ VE ZAMANI

4.1. Teslimat Bilgileri :

Teslimat Adresi : {%address%} - {%semt1%}/{%sehir1%}

Teslim Edilecek Kişi : {%name%} {%lastname%}

Fatura Adresi : {%address2%}, {%semt2%} / {%sehir2%}

4.2. ALICI tarafından bedeli tam ve eksiksiz olarak ödenen ürünler, ödemenin tamamlanmasından sonra ALICI’NIN yukarıda belirtmiş olduğu adrese kesin bir süre sayılmamakla birlikte 1- 15 iş günü içerisinde teslim edilecektir, istisnai durumlarda teslimat süresinde değişiklik görülebilmektedir. Ancak siparişi verilen ürünlerin stoklarda olmaması veya ALICI’NIN teslimat adresini değiştirmesi gibi nedenlerden dolayı süresi içerisinde teslim edilemeyen ürünlerden ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA sorumlu tutulamaz.

4.3. ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA, ALICI’NIN vermiş olduğu teslimat adreslerini doğrulamakla ve kontrol etmekle yükümlü değildir. ALICI’NIN vermiş olduğu adrese yapılan teslimattan ALICI sorumlu olup 3. Kişi/Kurumlara yapılan teslimat işbu sözleşme belirtilen sürelerin uzaması ve teslimatın yapılmamış olması anlamında yorumlanmaz ve ALICI’NIN işbu sözleşmeden kaynaklanan sorumluluklarını kaldırmaz.

 

5. ÖDEME

5.1. ALICI, Sipariş etmiş olduğu ürünlere ait bedeli ve aksi ayrıca kararlaştırılmamış ise gönderim masraflarını tam ve eksiksiz olarak ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA hesabına ödemeyi taahhüt eder. ALICI, ödemeyi kredi kartları ve banka kartları ile yapabileceği gibi, havale/EFT yöntemiyle de yapabilir.

5.2. Havale/EFT ile yapılan ödemelerde ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA, ALICI tarafından sipariş edilen ürün/ürünlere ilişkin bedelin kendi hesabına geçmesi ile birlikte ilgili siparişi işleme alır. Havale/EFT ile yapılan ödemelerde yaşanabilecek gecikmelerden ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA sorumlu tutulamaz.

5.3. ALICI, aksi belirtilmedikçe satın alma sırasında firması ve fiyatı belirlenen kargo / ulaştırma ücretini ayrıca ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA’ya ödemek zorundadır. ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA, standart dışı boyutlarda veya ağırlıklardaki ürün gönderimlerinde ya da kargo / ulaştırma bölgesi dışında kalan yerleşim yerlerine yapılan gönderimlerde ekstra kargo / ulaştırma ücreti talep etme hakkına sahiptir.

5.4. ALICI tarafından verilen siparişin kapıda iptal edilmesi, kapıda iade edilmesi, veya daha sonraki bir zamanda herhangi bir sebeple siparişin tümünün veya bir kısmının iadesi, değişikliği veya siparişin tümünün veya bir kısmının ücret iadesi gibi durumlar söz konusu olduğunda ürün harici ödemeler iade kapsamında değildir.

 

6. KOŞULSUZ İADE GARANTİSİ

6.1. ALICI, satın aldığı ürünleri teslim tarihinden itibaren 15 gün boyunca, ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA’a koşulsuz ve kolayca iade edebilir. Ancak, bu hakkın kullanılabilmesi için ürünlerin orijinal ambalajının açılmamış ve zedelenmemiş olması gerekmektedir. ALICI, iade ve değişim işlemleri için 0216 540 44 07 ’den müşteri temsilcilerine bilgi vermeli ve iade/değişim formunu düzenleyip ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA’ya elektronik ortamda veya posta yoluyla ulaştırmalıdır.

6.2. ALICI, iade edilen ürünler için, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı +KDV) şeklinde iade faturasını da ürünlerle birlikte göndermek yükümlülüğü altındadır.

6.3. ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA tarafından döneme ve sipariş miktarına bağlı olarak verilen promosyon ve hediyeler de ürünle birlikte ALICI tarafından aynen iade edilmelidir.

6.4. Şeffaf Mika PVC Branda ve Hazır Demonte Tente kategorisi altında yer alan tüm ürünlerde mazeretsiz iade kabul edilmemektedir. Bu kategoride satın aldığınız ürünlerin ayıplı olması durumunda lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

 

7. AYIPLI ve EKSİK MALLARDA UYGULANACAK USUL

7.1. ALICI, Sipariş etmiş olduğu ürünlerin teslimi sırasında ayıp ve eksiklik kontrolü yapmakla mükelefftir.

7.2. ALICI, Teslim edilip ambalajı açılmış ürünler içerisinde açıkça görülen bir ayıp olması halinde 2 gün içerisinde derhal durumu ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA’ya ihbar edeceğini aksi halde teslim edilen ürünü ayıplı hali ile kabul ettiğini beyan eder.

7.3. ALICI, teslim edilen ürünlerde açıkça görülmeyen (gizli) ayıplara karşı denetim ve kontrol yükümlülüğünü sağlayacağını, teslim tarihinden itibaren 8 gün içerisinde ürünlerde bir ayıp tespit etmesi halinde derhal ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA’ya ihbar edeceğini aksi halde ürünü ayıplı hali ile kabul ettiğini beyan eder.

7.4. ALICI, Ayıp ihbarı ile birlikte “iade formunu” doldurarak, ürünü teslim almış olduğu şekli ile tam ve eksiksiz olarak ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA’ya göndermekle mükelleftir.

7.5. ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA, Usulüne uygun olarak yapılan ihbar ve ürünün teslimi ile birlikte gerekli kontrolleri yaparak ALICI’nın beyanlarında haklı olduğunun anlaşılması halinde ayıplı ürünü değiştirerek ALICI’ya tüm masrafları karşılamak üzere, yeni ürünü teslim eder veya ayıplı ürünün bedelini iade eder.

7.6. ALICI’nın, İade etmiş olduğu ürünün stoklarda kalmaması ya da benzeri nedenler ile ayıpsız ürün ile değiştirme imkânı olmadığı halde ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA ürün bedelini ALICI’ya faiz ödemeksizin iade edeceğini beyan eder. Bu durumda ALICI iade faturası kesmek ve ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA’ya ulaştırmak zorundadır.

7.7. Kredi Kartı yapılan ödemelerde iade bedeli kullanılan kredi kartına iade edilecek olup, bankalardan kaynaklanan gecikmelerden ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA sorumlu tutulamaz.

7.8. Ürün/Malların iadesinde vergi usul kanunu ve yönetmelik hükümleri saklı olup ALICI VE ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA İşbu hükümlere riayet etmekle mükelleftir.

7.9. ALICI, Satın almış olduğu ürünün kurulum/destek gerektirmesi halinde sadece yetkili servis tarafından müdahale edilmesi gerektiğini bildiğini aksi halde yetkisiz kişilerce yapılan müdahale nedeni çıkabilecek her türlü sorun/uyuşmazlıkta ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA’yı sorumlu tutamayacağını kabul ve beyan eder.

 

8. GİZLİLİK

8.1. ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA tarafından ALICI’ya üyelik sırasında sunulan, ‘kredi kartı bilgilerinin ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA tarafından saklanması’ seçeneğinin ALICI tarafından kabul edilmesi halinde, ALICI buna rıza gösterdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Söz konusu bilgiler ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA tarafından yasal amaçlar dışında kullanılmayacak, diğer üyelerle paylaşılmayacak olup, ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA tarafından gizli tutulacaktır.

8.2. ALICI, kredi kart bilgilerinin, banka ve hesap bilgileri ile bunlara ait şifreleri 3.kişilerle paylaşmasından kendisi sorumludur, ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

8.3. TARAFLAR, iş bu sözleşme gereği birbirleri hakkında elde ettikleri ticari sırları 3. Kişilerle paylaşmamakla yükümlü olduğunu, aksi halde doğacak zararlardan sorumlu olduğunu kabul beyan ve taahhüt ederler.

8.4. ALICI, iş bu sözleşmeyi imzalamakla ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA’ya ait www.ozbrandatekstil.com adresli internet sitesinde yer alan gizlilik sözleşmesini kabul etmiş sayılacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

9. MÜCBİR NEDENLER

9.1. Genel seferberlik, grev, deprem, sel, satıcının barındırma, lojistik, ulaşım ve veri tabanında meydana gelebilecek arızalar/kesilmeler gibi satıcıdan kaynaklanmayan nedenler mücbir neden olarak kabul edilecektir. Bu durumda ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA İşbu sözleşme ile yüklenmiş olduğu edimleri tek taraflı olarak yerine getirmekten ödenen bedelin iadesini yaparak tazminatsız olarak kaçınabilir.

9.2. Mücbir nedenin 20 günden fazla sürmesi halinde ALICI işbu sözleşmeyi fesih ederek bedelin iadesini talep etmek hakkına sahiptir.

 

10. SÖZLEŞMENİN FESHİ

10.1. ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA, Sipariş edilen ürünlerin stokta bulunmaması, ALICI’nın ödeme yükümlülüklerini yerine getirmemesi ve ALICI’NIN İşbu sözleşmede belirtilen adresine teslimat yapılamaması halinde sözleşmeyi tek taraflı ve tazminatsız fesih etme hakkına sahiptir. Bu durumda ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA, eğer ALICI tarafından ödeme yapılmışsa ürün bedelini ALICI’ ya iade edecektir.

10.2. Sözleşmenin ALICI’NIN kusuru nedeni ile fesih edilmesi halinde teslimat masrafları ALICI’YA aittir.

10.3. ALICI, ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA’ın İş bu sözleşmeden kaynaklanan yükümlüklerini yerine getirmediği takdirde bildirim yaparak 7 gün içerisinde üzerine düşen yükümlülüklerini yerine getirmesini talep edecektir. Bildirime rağmen ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA’nın yükümlülüklerini yerine getirememesi halinde ALICI İşbu sözleşmeyi fesih ederek ürün teslim edilmiş ise ürünü iade ederek, iade faturası kesmek şartıyla ödenen bedelin iadesini isteyebilir. ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA’nın kusuru nedeni ile fesih halinde ürün teslimat ve her türlü masraf ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA’ya aittir.

 

11. DELİL SÖZLEŞMESİ

TARAFLAR arasında doğan/doğabilecek her türlü ihtilafta tarafların ticari defter, kayıt ve belgeleri ile bilgisayar, faks kayıtlarının, mikrofilmlerinin, e-posta yazışmalarının H.M.K md. 193 gereğince kesin delil hükmünde olacağını ALICI gayrikabil-i rücu kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

 

12. YETKİLİ MAHKEME

TARAFLAR, İş bu sözleşmeden kaynaklan uyuşmazlıklarda İSTANBUL ANADOLU MAHKEMELERİ VE İCRA DAİRELERİ’nin yetkili olduğunu kabul ederler.

İşbu sözleşme ALICI’NIN ödeme yapmasından önce taraflar arasında elektronik ortamda düzenlenmiş ve onaylanmıştır.

SATICI: ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA KUMAŞ PAZ SAN VE TİC LTD ŞTİ.

ALICI: {%name%} {%lastname%}

Tarih: {%siparistarih%}

Netür Kumaşlar satmaktasınız?

Outdoor dışmekan kumaşları ve Dış mekanda kullanılan Pergola Tente Ekipmanları polyester branda pilsa branda ebatli branda tente aksesuarlari ve parcalari satmaktayız.

Nasıl Üye Olabilirim?

Web sitemize erişim sağlayıp sağ üst köşede bulunan hesabım bölümünden ‘’Kayıt Ol’’ butonuna tıklayarak kolayca üye olabilirsiniz.

Üyelik Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Web sitemizdeki sağ üst köşede bulunan hesabım bölümünden ‘’giriş yap’’ butonuna tıklayıp ‘’şifremi unuttum’’ kısmından yeni şifre alabilirsiniz.

Üye Olmadan Sipariş Verebilir miyim?

Evet. Misafir kullanıcı olarak alışveriş yapabilirsiniz.

Mağaza İle İrtibata Nasıl Geçebilirim?

Satın aldığınız ürün ile ilgili hesabım sayfanızdaki sipariş alanından mağazaya soru sorabilir veya 0216 540 44 07 numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aradığım Ürün Stokta Kalmamış ?

Aradığınız ürünün mağazası ile iletişime geçip stokta tekrar bulunup bulunmayacağı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Teslimat kaç günde gerçekleşir?

Belirtilen ürünler için çeşitlilik göstermektedir. ancak genel ürün sınıfında 2 ila 3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir. Gönderim yoğunluk ve şartlar altında değişiklik gösterebir.

Ürünleriniz garantili mi?

Her ürün garantilidir. Ancak her ürünle ilgili garanti şartları için müşteri hizmetleri 0216 540 44 07 ile ietişime geçilip veya ürün açıklamalarına bakılmalıdır. Unutulmamalıdırki Kullanıcı hataları garanti kapsamı dışına çıkmaktadır.

Üyelik Kuralları

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

ozbrandatekstil.com Üyelik Sözleşmesi
Aşağıda, Site ile Site üyesi arasındaki üyelik sözleşmesinin metni bulunmaktadır. Site'ye üye olmadan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz ve sözleşmenin içerdiği tüm maddeleri onaylamadan siteye üyeliğinizi tamamlamayınız. Yeni üyelik esnasında, bu metni okuduğunuzu söyleyen bir kutucukla karşılaşacaksınız; bu kutucuğu işaretlemeniz, aşağıdaki maddelerin tamamını kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

MADDE 1. TARAFLAR
Bundan sonra sözleşmede;
Molla Hüsrev Mah Revani Çelebi Sok No:11/d, Unkapanı / İstanbul adresinde yerleşik Öz Çadır Tente Branda Kumaşları Paz San ve Tic LTD ŞTİ “Öz Branda” olarak, www.ozbrandatekstil.com alan adından yayın yapan ve Öz Branda’a ait olan e-ticaret sitesi, “SİTE” olarak, SİTE ’ye üye olan kişiler ise “ÜYE” olarak anılacaklardır.

MADDE 2. ÜYELİK
MADDE 2. 1.
Site üyeliği kişiseldir. Başkasına ödünç verilemez, devredilemez. Böyle girişimlere bağlı sorunlardan Site sorumlu değildir.
MADDE 2. 2. Site’ye üye olacak kişilerin kendisi hakkında verdiği bilgiler açık ve gerçeğe uygun olmalıdır. Site’ye üye olurken verilen e-posta adresinin üyeye ait ve aktif bir e-posta adresi olma zorunluluğu vardır.
MADDE 2. 3. Sisteme giriş için ve üyelikle ilgili tüm yazışmalarda sisteme üye olurken verilen e-posta adresi esas alınır ve bu adres kullanılır.
MADDE 2. 4. Site verilen e-postanın doğru olduğuna inanır ve buna göre hareket eder. Yanlış ve yalan beyan edilen e-postalardan oluşabilecek hatalardan Site sorumlu tutulamaz.
MADDE 2. 5. Site’de her üye, kullanıcı Adı olarak e-posta adresi kullanılmaktadır ve her e-posta adresi sadece bir kez kullanılır. Üye olan herkes, Kullanıcı Adı ve şifresini korumakla yükümlüdür. Oluşabilecek kusurlu davranışlardan Site sorumlu değildir. Site’ye üye olurken seçilen şifre sadece üye tarafından bilinir. Şifrenin seçimi ve korunma sorumluluğu üyeye aittir. Site şifre kullanımından doğacak sorunlardan sorumlu değildir. Siteye üye olunduğunda ve işbu sözleşme imzalandığında, 6563 sayılı e-ticaretin düzenlenmesi hakkında kanunun 6. maddesi ve 50. maddesi kapsamında pazarlama faaliyetlerine ilişkin iletişim kurulmasına onay verilmiş kabul edilecektir.

MADDE 3. ALIŞVERİŞ
MADDE 3. 1.
18 yaşından küçük kişiler Site’den alışveriş yapamazlar. Site’de çocuklara yönelik ürünler satışa sunulabilir; ancak bunlar yetişkinlere satılmaktadır. Site’den kredi kartı ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler ise iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı ya da havalenin Öz Branda hesabına ulaştığının belirlendiği andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri ise kesinlikle kabul edilmez.
MADDE 3. 2. Eğer siparişi banka havalesi seçilerek verildiyse, ürünlerin tedarikçide bulunamaması gibi temin sorunu yaşandığı durumlarda sadece ürün bedelleri iade edilir. Bankalar tarafından uygulanan havale masrafları ile ilgili olarak Öz Branda’ın hiç bir sorumluluğu yoktur.
MADDE 3. 3. Site’de üyelerin kredi kartı bilgileri sistemde temel olarak kayıtlı tutulmamaktadır. Üye, sipariş verdikten sonra, ödeme bilgileri ekranında iken kredi kartı bilgisini girdikten sonra ilgili yeri işaretleyerek kart bilgilerini sistemimize kaydedilir. Böylece bundan sonraki siparişlerde bu kart tekrar görüntülenebilir ve sipariş süreci daha hızlı hale getirilebilir. Üye, üyelik bilgileri sayfasından daha önceden kaydettiği kartını silebilir ya da bilgilerini güncelleyebilir. Bu gibi ekranlarda ise kart numaraları güvenliğiniz açısından gizlenmiş durumda gösterilirler. Kart bilgileri dışında özellikle şifre, CVV kodları gibi bilgiler saklanmamaktadır. Kartın üye dışında 3. kişiler tarafından kullanılması halinde sorumluluk Üye’ye aittir. İzinsiz kullanımların siparişin sevk tarihinden önce bildirilmesi halinde sipariş iptal edilerek, bankaya iade talimatı verilir. İade sürecine ilişkin gecikmelerden site sorumlu değildir.

MADDE 4. İÇERİK SORUMLULUĞU
MADDE 4.1.
Bir üyenin yayınladığı yorum vb. gibi bir içerik unsuru, zararlı, hatalı ya da aldatıcı olabilir. Bu sebeple tüm üyelerin dikkatli ve sağduyulu davranmaları gerekmektedir. Yorum ve benzeri bilgi girilebilen alanlarda özel bilgi vermemek üyelerin sorumluluğundadır.
MADDE 4.2. Site link sağlayarak bağlantı verdiği ya da banner tanıtımı yaptığı sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir. Üyeler arasındaki anlaşmazlıklardan doğan herhangi bir maddi ya da manevi zarardan da Site sorumlu değildir. Site, herhangi bir uyarı yapmaksızın üyeliği iptal etme hakkına sahiptir.
MADDE 4.3. Site, sitede var olan ve/veya ileride olabilecek kullanıcılar arasında etkileşimi mümkün kılan herhangi bir içerik unsurunu (makale, anket, forum, fotoğraf, video, mesaj kutusu, kişisel mesaj ya da profil) Üyelik Sözleşmesi’ni ihlal ettiği ya da saldırgan, yasa dışı, üyelerin haklarını ve güvenliğini tehdit eden unsurlar içerdiği gerekçesiyle denetleyebilmektedir ve hatta bu sebeplerle de ilgili üyelik iptal de edebilir.
MADDE 4.4. Siteyi kullanılırken; üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek; yerel ve ulusal yasalara ya da uluslararası anlaşmalara ters düşecek bir durum yaratan ya da böyle durumları teşvik eden, her türlü yasa dışı, hakaret ya da tehdit içeren, küfür içeren, küçük düşürücü, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı içerik yayınlayamaz ya da herhangi bir şekilde Site içerisinde iletemez. Üyeler bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen, telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya da bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlanan hiçbir bilgi, yazılım ya da başka bir malzemeyi sahibinden ya da haklarını elinde tutan kişiden izin almaksızın, postalayamaz ya da iletemez, üyeler interaktif alanlarda yapabilecekleri haksız rekabet hükümlerine aykırı hareketlerinden kendileri sorumludurlar, bunlardan Site sorumlu tutulamaz.
MADDE 4.5. Site, doğrudan sistemde bulunan kullanıcılara ya da onların e-posta adreslerine, ticari ya da reklam amaçlı istek dışı mesaj gönderilmesi, üyelerin bu amaçla başka bir web sitesine yönlendirilmesi ve sitedeki var olan ve ileride oluşturulabilecek interaktif alanların bu şekilde kanun ve yetki dışında kullanılması gibi durumlarda hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar.
MADDE 4.6. Üyeler, ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren hiçbir bilgi, yazılım ya da malzeme yayınlayamaz, postalayamaz ya da iletemez. Diğer üyelerden herhangi bir ürün satın almak ya da onlara ürün satmak gibi bir talepte ve reklam faaliyetinde bulunamaz. Bu amaçla üyelere yönelik "e-posta zincirleri" kurulamaz.
MADDE 4.7. Site’de bulunan bütün yazılı, resimli, sesli, grafik içeren ve/veya içermeyen tablo gibi materyallerin her hakkı saklıdır. Bu materyallerin kopyalanmak suretiyle kişisel sayfalarda yayınlanması ve/veya pazarlanması kesinlikle yasaktır. Kişisel sayfalarda bu türden materyallerin kullanılması durumunda mutlaka kimden alıntı yapıldığı ve/veya alıntı yapılan şahıs ve ticari kurumun izin verdiğini belirten bir bilginin sayfanın açıkça görünür bir alanına eklenmesi zorunludur. Aksi halde doğabilecek kanuni ihtilaflarda Site hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir, sitenin haklarının ihlal edildiğinin tespiti halinde üye sitenin tüm zararlarını karşılayacağı gibi derhal ihlal eden işlemlerine son verecektir. Sitenin bu konuda yasal hakları mahfuzdur.

MADDE 5. KİŞİSEL VERİLER
MADDE 5.1.
Site, üyelerinin üye olurken ve diğer Site içi işlemlerde sağladıkları ve veri tabanında tutulan bilgileri, istatistiki bilgilere dönüştürmek, reklam ve/veya pazarlama alanında kullanmak, site kullanıcılarının genel eğilimlerini belirlemek, içeriğini ve servislerini bu anlamda kullanıcılarına daha zengin içerik sunabilmek amacıyla geliştirmek için kullanabilme hakkına her zaman sahiptir. Üye buna onay vermiştir.
MADDE 5.2. Site, üyelerinden gelen ürünleriyle ilgili pozitif başarı hikayelerini ve bu hikayelere ilişkin varsa fotoğrafları, İnternet ortamında ve yazılı tanıtım malzemelerinde her şekilde kullanabilir. Üye bu konuda siteye koyduğu her şeyin tüm kullanım haklarını siteye devretmiştir.

MADDE 6. TEKNİK AKSAKLIKLAR
MADDE 6.1.
Teknik aksaklıklardan dolayı Site'ye ulaşımda hata ya da kesinti olabilir. Site, hizmetin bu şekilde aksamasından ya da kesilmesinden sorumlu tutulamaz.
MADDE 6.2. Site, her türlü iletişim ağı, çevrimiçi sistemler, servis sağlayıcıları, bilgisayar teçhizatı ve yazılımları ile ilgili başarısızlık ve sorunlardan, İnternet trafiğindeki tıkanıklıktan ya da üyelere veya herhangi bir kişiye zarar verecek yazılımlar yüklemek gibi teknik konulardan doğan aksaklıklardan da sorumlu tutulamayacaktır.

MADDE 7. GÜVENLİK
MADDE 7.1.
Site güvenlik konusunda son derece titizdir, Site 24 saat denetlenmektedir. Site’de kişisel bilgiler hem çevrimiçi hem de çevrimdışı durumdayken koruma altında tutulmaktadır.
MADDE 7.2. Üye verilerinin Öz Branda’ın ihmali olmaksızın yetkisi olmayan kişilerce okunmasından (üyenin bilgilerini başka kişilerle paylaşması, siteden ayrılırken çıkış yapmaması, vb. durumlardan) dolayı gelebilecek zararlardan Site hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır.
MADDE 7.3. Site, çevrimiçi ya da çevrimdışı konumdaki hiçbir üyesinin davranışlarından sorumlu değildir. Hiçbir koşulda sitenin kullanımı, içeriği, çevrimiçi ya da çevrimdışı konumda olsunlar üyeler arasındaki iletişim ve etkileşimden doğan sonuçlardan –kayıp, hasar, zarar, ölüm, vs. dahi olsa sorumlu değildir.

MADDE 8. ZORLAYICI SEBEP
Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve/veya ön görülemeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişip ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin birden sözleşme gereği yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansız hale koyan haller, zorlayıcı sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Bu türden bir zorlayıcı sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmaz. İşbu zorlayıcı sebep hali 10 gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak işbu sözleşmeyi fesih hakkı doğar.

MADDE 9. YETKİLİ MAHKEMELER
Bu sözleşmeden kaynaklanan tüm ihtilaflarda yetkili mahkeme ve icra daireleri İstanbul Anadolu mahkemeleri ve icra daireleri olacaktır.

MADDE 10. YÜRÜRLÜK, FESİH VE DİĞER ŞARTLAR
MADDE 10.1.
İki taraftan herhangi biri istediği bir anda bu sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilirler, bunun karşı tarafa bildirilmesi gerekmektedir. Site’ye yapılacak bildirimlerde destek@ozbrandatekstil.com e-posta adresi veya +90 216 540 44 07 olan telefon numaraları ya da +90 216 540 44 06 şeklindeki faks numarası kullanılmalıdır. Üyelerin sitede kayıtlı e-mail adreslerine gönderilecek fesih bildirimi geçerlidir.
MADDE 10.2. Bu sayfada yer alan üyelik sözleşmesine ilişkin işbu maddeler, değişikliklerin bu sayfadan belirtilmesi şartıyla Site tarafından istendiği zaman değiştirilebileceklerdir.
MADDE 10.3. Üye, bu sözleşmenin ihlali durumunda meydana gelebilecek olan kayıp, iddia ve suçlamalardan doğabilecek olan zararların karşılığında Site’nin, onun şubelerinin, yetkililerinin, temsilcilerinin ve diğer çalışanlarının zararlarını karşılayacağını kabul ve beyan eder. Sitenin üyeye karşı benzer sorumluluğu yoktur, üye kendi işlemlerinden bizzat sorumludur.

yukarı

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5