Güvenlik ve Kullanım Şartları

 

ÖDEMELERİM GÜVENLİ YAPILIYOR MU?

 

Online alışverişte güvenliğiniz bizim için önemli. İçiniz rahat olsun.

Web sitemiz, en yüksek ödeme güvenliği sistemlerinden birisi olan Verisign sistemine sahiptir. Kredi kartı bilgileriniz sistemimizde tutulmaz ve şifreli halde ilgili bankalara iletilir.

 

 

KULLANICI HESAPLARIMIN GÜVENLİĞİ SAĞLANIYOR MU?

 

Üyelik sırasında oluşturduğunuz kişisel bilgiler ve firma bilgileriniz kendi sunucularımızda şifrelenmiş olarak saklanır. Üçüncü kişilere satılmaz veya kiralanmaz.

 

 

Mesafeli Satış Sözleşmesi

OzbrandaTekstil.com Mesafeli Ticari Satış Sözleşmesi

1. TARAFLAR

1.1. (SATICI) ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA:

Ünvanı: ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA KUMAŞLARI PAZ SAN TİC LTD ŞTİ.

Adres: Molla Hüsrev mah revani çelebi sok no:11/d- Unkapanı- İstanbul / Türkiye

Şube: Altınşehir Mah Alemdağ Natoyolu cad Sazlı Sok No:6/A – Ümraniye – İstanbul/Türkiye

Telefon: +90 216 540 44 07

Faks: +90 216 540 44 06

 

1.2. ALICI:

Adı soyadı: {%name%} {%lastname%}

Firma Ünvanı: {%firmaUnvani%}

Adresi: {%address2%} - {%semt2%}/{%sehir2%}

 

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU VE KAPSAMI

2.1. İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’NIN Öz Çadır Tente Branda’a ait www.ozbrandatekstil.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün/ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

2.2. İşbu sözleşme hükümleri, ticari alım satımlarda geçerli olan Türk Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu ve burada sayılmayan genel hükümlere tabi olup, tüketicinin korunması hakkındaki kanun taraflar tacir ve esnaf olduklarından, Tüketici Kanunu ve ilgili yönetmelikleri uygulanmaz.

 

3. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/ÜRÜNLER

3.1. Ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi, vergiler dâhil satış bedeli aşağıda belirtildiği gibidir.

3.2. ÜRÜN BİLGİLERİ :

 

Sepet detayları

:

{%SEPET_BILGILERI%}

Sipariş Numarası

:

{%randStr%}

Sipariş Tarihi

:

{%siparistarih%}

 

4. TESLİM YERİ VE ZAMANI

4.1. Teslimat Bilgileri :

Teslimat Adresi : {%address%} - {%semt1%}/{%sehir1%}

Teslim Edilecek Kişi : {%name%} {%lastname%}

Fatura Adresi : {%address2%}, {%semt2%} / {%sehir2%}

4.2. ALICI tarafından bedeli tam ve eksiksiz olarak ödenen ürünler, ödemenin tamamlanmasından sonra ALICI’NIN yukarıda belirtmiş olduğu adrese kesin bir süre sayılmamakla birlikte 1- 15 iş günü içerisinde teslim edilecektir, istisnai durumlarda teslimat süresinde değişiklik görülebilmektedir. Ancak siparişi verilen ürünlerin stoklarda olmaması veya ALICI’NIN teslimat adresini değiştirmesi gibi nedenlerden dolayı süresi içerisinde teslim edilemeyen ürünlerden ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA sorumlu tutulamaz.

4.3. ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA, ALICI’NIN vermiş olduğu teslimat adreslerini doğrulamakla ve kontrol etmekle yükümlü değildir. ALICI’NIN vermiş olduğu adrese yapılan teslimattan ALICI sorumlu olup 3. Kişi/Kurumlara yapılan teslimat işbu sözleşme belirtilen sürelerin uzaması ve teslimatın yapılmamış olması anlamında yorumlanmaz ve ALICI’NIN işbu sözleşmeden kaynaklanan sorumluluklarını kaldırmaz.

 

5. ÖDEME

5.1. ALICI, Sipariş etmiş olduğu ürünlere ait bedeli ve aksi ayrıca kararlaştırılmamış ise gönderim masraflarını tam ve eksiksiz olarak ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA hesabına ödemeyi taahhüt eder. ALICI, ödemeyi kredi kartları ve banka kartları ile yapabileceği gibi, havale/EFT yöntemiyle de yapabilir.

5.2. Havale/EFT ile yapılan ödemelerde ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA, ALICI tarafından sipariş edilen ürün/ürünlere ilişkin bedelin kendi hesabına geçmesi ile birlikte ilgili siparişi işleme alır. Havale/EFT ile yapılan ödemelerde yaşanabilecek gecikmelerden ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA sorumlu tutulamaz.

5.3. ALICI, aksi belirtilmedikçe satın alma sırasında firması ve fiyatı belirlenen kargo / ulaştırma ücretini ayrıca ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA’ya ödemek zorundadır. ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA, standart dışı boyutlarda veya ağırlıklardaki ürün gönderimlerinde ya da kargo / ulaştırma bölgesi dışında kalan yerleşim yerlerine yapılan gönderimlerde ekstra kargo / ulaştırma ücreti talep etme hakkına sahiptir.

5.4. ALICI tarafından verilen siparişin kapıda iptal edilmesi, kapıda iade edilmesi, veya daha sonraki bir zamanda herhangi bir sebeple siparişin tümünün veya bir kısmının iadesi, değişikliği veya siparişin tümünün veya bir kısmının ücret iadesi gibi durumlar söz konusu olduğunda ürün harici ödemeler iade kapsamında değildir.

 

6. KOŞULSUZ İADE GARANTİSİ

6.1. ALICI, iade edilebilir, satın aldığı ürünleri teslim tarihinden itibaren 15 gün boyunca, ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA’a kolayca iade edebilir. Ancak, bu hakkın kullanılabilmesi için ürünlerin orijinal ambalajının açılmamış ve zedelenmemiş olması gerekmektedir. ALICI, iade ve değişim işlemleri için 0216 540 44 07 ’den müşteri temsilcilerine bilgi vermeli ve iade/değişim formunu düzenleyip ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA’ya elektronik ortamda veya posta yoluyla ulaştırmalıdır.

6.2. ALICI, iade edilen ürünler için, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı +KDV) şeklinde iade faturasını da ürünlerle birlikte göndermek yükümlülüğü altındadır.

6.3. ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA tarafından döneme ve sipariş miktarına bağlı olarak verilen promosyon ve hediyeler de ürünle birlikte ALICI tarafından aynen iade edilmelidir.

6.4. Şeffaf Mika PVC Branda, Tüm Dış Mekan Kumaşları kategorisindeki tüm ürünler ve Hazır Demonte Tente kategorisi altında yer alan tüm ürünlerde mazeretsiz iade kabul edilmemektedir. Bu kategoride satın aldığınız ürünlerin ayıplı olması durumunda lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

6.5. Alıcı satın aldığı iade edilebilir ürünlerin iadesini gerçekleştirirken Tüm Kargo ücretlerini karşılamakla yükümlüdür.
 

 

7. AYIPLI ve EKSİK MALLARDA UYGULANACAK USUL

7.1. ALICI, Sipariş etmiş olduğu ürünlerin teslimi sırasında ayıp ve eksiklik kontrolü yapmakla mükelefftir.

7.2. ALICI, Teslim edilip ambalajı açılmış ürünler içerisinde açıkça görülen bir ayıp olması halinde 2 gün içerisinde derhal durumu ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA’ya ihbar edeceğini aksi halde teslim edilen ürünü ayıplı hali ile kabul ettiğini beyan eder.

7.3. ALICI, teslim edilen ürünlerde açıkça görülmeyen (gizli) ayıplara karşı denetim ve kontrol yükümlülüğünü sağlayacağını, teslim tarihinden itibaren 8 gün içerisinde ürünlerde bir ayıp tespit etmesi halinde derhal ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA’ya ihbar edeceğini aksi halde ürünü ayıplı hali ile kabul ettiğini beyan eder.

7.4. ALICI, Ayıp ihbarı ile birlikte “iade formunu” doldurarak, ürünü teslim almış olduğu şekli ile tam ve eksiksiz olarak ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA’ya göndermekle mükelleftir.

7.5. ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA, Usulüne uygun olarak yapılan ihbar ve ürünün teslimi ile birlikte gerekli kontrolleri yaparak ALICI’nın beyanlarında haklı olduğunun anlaşılması halinde ayıplı ürünü değiştirerek ALICI’ya tüm masrafları karşılamak üzere, yeni ürünü teslim eder veya ayıplı ürünün bedelini iade eder.

7.6. ALICI’nın, İade etmiş olduğu ürünün stoklarda kalmaması ya da benzeri nedenler ile ayıpsız ürün ile değiştirme imkânı olmadığı halde ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA ürün bedelini ALICI’ya faiz ödemeksizin iade edeceğini beyan eder. Bu durumda ALICI iade faturası kesmek ve ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA’ya ulaştırmak zorundadır.

7.7. Kredi Kartı yapılan ödemelerde iade bedeli kullanılan kredi kartına iade edilecek olup, bankalardan kaynaklanan gecikmelerden ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA sorumlu tutulamaz.

7.8. Ürün/Malların iadesinde vergi usul kanunu ve yönetmelik hükümleri saklı olup ALICI VE ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA İşbu hükümlere riayet etmekle mükelleftir.

7.9. ALICI, Satın almış olduğu ürünün kurulum/destek gerektirmesi halinde sadece yetkili servis tarafından müdahale edilmesi gerektiğini bildiğini aksi halde yetkisiz kişilerce yapılan müdahale nedeni çıkabilecek her türlü sorun/uyuşmazlıkta ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA’yı sorumlu tutamayacağını kabul ve beyan eder.

 

8. GİZLİLİK

8.1. ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA tarafından ALICI’ya üyelik sırasında sunulan, ‘kredi kartı bilgilerinin ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA tarafından saklanması’ seçeneğinin ALICI tarafından kabul edilmesi halinde, ALICI buna rıza gösterdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Söz konusu bilgiler ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA tarafından yasal amaçlar dışında kullanılmayacak, diğer üyelerle paylaşılmayacak olup, ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA tarafından gizli tutulacaktır.

8.2. ALICI, kredi kart bilgilerinin, banka ve hesap bilgileri ile bunlara ait şifreleri 3.kişilerle paylaşmasından kendisi sorumludur, ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

8.3. TARAFLAR, iş bu sözleşme gereği birbirleri hakkında elde ettikleri ticari sırları 3. Kişilerle paylaşmamakla yükümlü olduğunu, aksi halde doğacak zararlardan sorumlu olduğunu kabul beyan ve taahhüt ederler.

8.4. ALICI, iş bu sözleşmeyi imzalamakla ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA’ya ait www.ozbrandatekstil.com adresli internet sitesinde yer alan gizlilik sözleşmesini kabul etmiş sayılacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

9. MÜCBİR NEDENLER

9.1. Genel seferberlik, grev, deprem, sel, satıcının barındırma, lojistik, ulaşım ve veri tabanında meydana gelebilecek arızalar/kesilmeler gibi satıcıdan kaynaklanmayan nedenler mücbir neden olarak kabul edilecektir. Bu durumda ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA İşbu sözleşme ile yüklenmiş olduğu edimleri tek taraflı olarak yerine getirmekten ödenen bedelin iadesini yaparak tazminatsız olarak kaçınabilir.

9.2. Mücbir nedenin 20 günden fazla sürmesi halinde ALICI işbu sözleşmeyi fesih ederek bedelin iadesini talep etmek hakkına sahiptir.

 

10. SÖZLEŞMENİN FESHİ

10.1. ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA, Sipariş edilen ürünlerin stokta bulunmaması, ALICI’nın ödeme yükümlülüklerini yerine getirmemesi ve ALICI’NIN İşbu sözleşmede belirtilen adresine teslimat yapılamaması halinde sözleşmeyi tek taraflı ve tazminatsız fesih etme hakkına sahiptir. Bu durumda ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA, eğer ALICI tarafından ödeme yapılmışsa ürün bedelini ALICI’ ya iade edecektir.

10.2. Sözleşmenin ALICI’NIN kusuru nedeni ile fesih edilmesi halinde teslimat masrafları ALICI’YA aittir.

10.3. ALICI, ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA’ın İş bu sözleşmeden kaynaklanan yükümlüklerini yerine getirmediği takdirde bildirim yaparak 7 gün içerisinde üzerine düşen yükümlülüklerini yerine getirmesini talep edecektir. Bildirime rağmen ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA’nın yükümlülüklerini yerine getirememesi halinde ALICI İşbu sözleşmeyi fesih ederek ürün teslim edilmiş ise ürünü iade ederek, iade faturası kesmek şartıyla ödenen bedelin iadesini isteyebilir. ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA’nın kusuru nedeni ile fesih halinde ürün teslimat ve her türlü masraf ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA’ya aittir.

 

11. DELİL SÖZLEŞMESİ

TARAFLAR arasında doğan/doğabilecek her türlü ihtilafta tarafların ticari defter, kayıt ve belgeleri ile bilgisayar, faks kayıtlarının, mikrofilmlerinin, e-posta yazışmalarının H.M.K md. 193 gereğince kesin delil hükmünde olacağını ALICI gayrikabil-i rücu kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

 

12. YETKİLİ MAHKEME

TARAFLAR, İş bu sözleşmeden kaynaklan uyuşmazlıklarda İSTANBUL ANADOLU MAHKEMELERİ VE İCRA DAİRELERİ’nin yetkili olduğunu kabul ederler.

İşbu sözleşme ALICI’NIN ödeme yapmasından önce taraflar arasında elektronik ortamda düzenlenmiş ve onaylanmıştır.

SATICI: ÖZ ÇADIR TENTE BRANDA KUMAŞ PAZ SAN VE TİC LTD ŞTİ.

ALICI: {%name%} {%lastname%}

Tarih: {%siparistarih%}

yukarı

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5